Ako dojčiť v sede? Poradíme vám.

Ako dojčiť v sede? Poradíme vám!

Ako dojčiť v sede? Poradíme vám, ako na to a na čo si dať pozor

Dojčenie je prirodzená a tá najlepšia výživa pre vaše bábätko. Materské mlieko obsahuje všetky dôležité živiny, ktoré dieťatko potrebuje pre svoj zdravý vývoj. Je to tiež čas, kedy ste s bábätkom v tesnom kontakte a už od prvého priloženia si navzájom utvárate citové puto. Aby tento spoločne strávený čas bol chvíľou pohody, je potrebné uložiť seba aj bábätko do pohodlnej polohy. Jednou z nich je poloha v sede.

Ako dojčiť bábätko v sede s dojčiacim vankúšom?

Poviete si, posadím sa na stoličku, do kresla či na gauč, bábätko si vezmem do náručia a priložím na dojčenie. Ale aj dojčenie v sede s pomocou dojčiaceho vankúša má niekoľko polôh. Tou najprirodzenejšou, klasickou polohou je tá, že dojčiacim vankúšom oviniete svoj pás a bábätko položíte na vankúš na bok. A dieťatko sa môže prisať k bradavke.

Pri ďalšej pozícii, zvanej kolíska, môžete dojčiaci vankúš umiestniť pozdĺž vášho predlaktia, na ktoré si položíte bábätko a zároveň mu budete podopierať rukou ramienka a prstami hlavičku. Nožičky dieťatka sú pozdĺž vášho boku.

Svoje bábätko môžete napríklad držať pravou rukou a pritom dojčiť z ľavého prsníka. Súčasne dojčiaci prsník podopierate tou rukou, kde sa vaše bábätko prisalo k bradavke. Táto pozícia sa nazýva bočné futbalové držanie bábätka.

Ak ste po cisárskom reze, uvelebte sa do polosedu s podloženými nohami, napríklad vankúšom v tvare valca. Dieťatko budete držať prirodzeným, klasickým spôsobom. Aby však tlak na jazvu nebol príliš veľký, vložte medzi seba a dieťatko dojčiaci vankúš.

 

Ako dojčiť v sede? Poradíme vám!
Ako dojčiť v sede? Poradíme vám!

Mimoušek myslí na vaše pohodlie

Pri dojčení si vy aj vaše bábätko zaslúžite čo najviac pohodlia a relaxácie. Využite na to multifunkčné dojčiace vankúše Mimoušek. Tento všestranný vankúš, dojčiaci a súčasne tehotenský, dokáže predchádzať bolestiam chrbta pred aj po narodení bábätka. Krásne, funkčné a kvalitne ušité dojčiace vankúše Mimoušek sú tým pravým komfortom pre vás.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie